Przejęcie po kimś lokalu handlowego może być okazją

Autor: Rzeczpospolita 19 kwietnia 2010 10:51

W przypadku rezygnacji z wynajmowanego na działalność gospodarczą lokalu najemca musi się liczyć z koniecznością uiszczenia kar określonych w umowie. Dlatego z reguły poszukuje zastępstwa na swoje miejsce - informuje Rzeczpospolita.

Standardowo umowy najmu lokalu przeznaczonego na działalność gospodarczą przewidują kary za zerwanie umowy najmu przed terminem, a umowy takie podpisuje się nawet na pięć - dziesięć lat. Umowy najmu zawarte na czas określony z reguły nie przewidują możliwości ich rozwiązania przez najemcę bez względu na to, czy sklep w danej lokalizacji jest dochodowy czy nie. Z punktu widzenia następcy przejęcie po kimś lokalu może być okazją.
Jednym z warunków, jakie biorą pod uwagę najemcy rozważający konkretną lokalizację, jest możliwość przejęcia lokalu już wykończonego przez poprzedniego najemcę. Wówczas koszty adaptacji sprowadzają się zazwyczaj do umeblowania sklepu i niewielkich prac związanych z wykończeniem wnętrza. W ten sposób koszty znacznie się zmniejszają i mogą wynieść np. kilkanaście tysięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane