Przepisy dopuszczą sprzedaż na kwarty i korce

Autor: Rzeczpospolita 5 marca 2010 10:25

Sprzedawcy będą mogli wrócić do historycznych oraz tradycyjnych jednostek miar i wag oznaczania towarów - informuje „Rzeczpospolita".

Dzięki projektowi nowelizacji ustawy - Prawo o miarach, producenci i handlowcy będą mogli podawać miarę, wagę lub objętość towarów dostarczanych na rynek także w funtach, uncjach, galonach, pintach, calach, jardach, a nawet w staropolskich miarach, takich jak sążeń, korzec czy łokieć. System podstawowych jednostek miar i wag nie zostanie zmieniony. Nadal przedsiębiorcy będą się musieli posługiwać jako podstawowym i obowiązującym - systemem dziesiętnym. Jednakże od ich woli zależeć ma stosowanie dodatkowych jednostek miar i wag umieszczanych na towarach czy ich opakowaniach.
Tradycyjne miary wprawdzie odeszły w Polsce do lamusa, ale w niektórych krajach Unii, jak Wielka Brytania, są stosowane. Istnieje też możliwość, że dodatkowymi oznaczeniami zainteresują się regionalni producenci, którzy do promocji swoich towarów będą stosowali intrygujące nazwy miar i wag, które wyszły już z obiegu.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane