Przychody Pizza Dominium na poziomie 100 mln zł

Autor: franczyzawpolsce.pl 28 kwietnia 2010 12:24

Ubiegły rok był dla spółki Dominium S.A., do której należy sieć Pizza Dominium, bardzo owocny przede wszystkim pod względem rozwoju sprzedaży. Jeszcze w 2007 r. spółka miała 50 lokali i ok. 78 mln zł przychodów. Rok 2008 r. nie był znacząco lepszy, gdyż pomimo otwarcia kilku nowych restauracji przychody wzrosły tylko do 80 mln zł. W minionym roku otwarte zostały kolejne lokale m.in. w Warszawie i Wilnie (łącznie było ich 56 w Polsce i 4 zagranicą), a przychody podskoczyły aż o 25 proc. do 100 mln zł.

Pizza Dominium w najbliższym czasie zamierza podzielić się swoim doświadczeniem z franczyzobiorcami. Opłata za przystąpienie do sieci to 20 tys. zł. Nakłady inwestycyjne, jakie trzeba ponieść, by uruchomić restaurację Pizza Dominum, to minimum 200 tys. zł. W skrajnych przypadkach mogą jednak dojść do 400 tys. zł - w zależności od wielkości lokalu i stopnia jego dostosowania do prowadzenia działalności gastronomicznej.

- Docelowo chcemy zaistnieć we wszystkich większych miastach Polski. W centrum naszego zainteresowania znajdują się miasta liczące 100 tys. mieszkańców, z dobrymi lokalizacjami zarówno w centrach handlowych, jak i innych atrakcyjnych miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych. Powierzchnia minimalna to 100 mkw., optymalna ok. 200 mkw. Najbardziej poszukiwane są lokale narożne z dużą witryną, ale jesteśmy otwarci także na inne propozycje - mówi Małgorzata Ptasińska, kierownik działu franchisingu w Dominium S.A.

Lokalizacja restauracji jest kluczem do sukcesu, dobrym kryterium jej oceny jest sprawdzenie ilości osób przechodzących tamtędy w ciągu dnia. Według Dominium, średnio ok. 100 osób na godzinę powinno stanowić minimum.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane