REKLAMA
REKLAMA

Przystacyjne sklepy korzystają na zakazie handlu w święta

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 16 kwietnia 2009 13:03

W dni świąteczne na stacjach paliw zrzeszonych w Stowarzyszeniu Niezależnych Operatorów Sacji Paliw Delfin zwiększa się sprzedaż produktów pozapaliwowych. Zmiana nie jest jednak aż tak duża jak można by się spodziewać.

REKLAMA

Od października 2007 roku w dni świąteczne obowiązuje zakaz pracy w handlu. W Wielkanoc pracować mogli jedynie właściciele sklepów oraz zleceniobiorcy. Zasada ta nie dotyczy jednak stacji benzynowych, do których ograniczenia te się nie stosują. - W Wielkanoc rzeczywiście sprzedaż w przystacyjnych sklepach naszej sieci rośnie o około 20-30 proc. w porównaniu do dni powszednich, ale zmiana ta w większej mierze wynika z tego, że są to święta, a nie z tego, że zwykłe sklepy są zamknięte - ocenia Marek Pietrzak, prezes stowarzyszenia.

 - W te dni ludzie się przemieszczają i przy okazji tankowania kupują drobne rzeczy, których nie zdążyli kupić wcześniej. To, że obowiązuje w tym czasie zakaz handlu nie ma aż tak istotnego znaczenia, tym bardziej, że w mniejszych miejscowościach właściciele często sami stają za ladą i ich sklepy nie są zamknięte.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12742

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA