PSS Górnik skorzysta z funduszy unijnych

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 10 marca 2009 10:52

Spółdzielnia Społem PSS Górnik ma w planach remont pizzerii i zakładu produkcyjnego.Obiekty zostaną odnowione w ramach Programu Rewitalizacji dla Miasta Brzeszcze.

 - Początkowo chcieliśmy przeprowadzić go w oparciu o środki własne, ale pojawiła się możliwość sfinansowania 70 proc. kosztów inwestycji ze środków unijnych, z czego oczywiście skorzystamy - mówi Barbara Gałuszka-Przewoźnik, prezes spółdzielni.

Koszt inwestycji został określony na poziomie 145 tys. zł z czego 101,5 tys. zł ma zostać sfinansowane dzięki funduszom z programu. Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Górnik w Brzeszczach chce wybudować również kolejny obiekt handlowy. Na razie jednak ma trudności z nabyciem odpowiedniej działki.

W założeniu w nowym sklepie mają być dostępne zarówno artykuły spożywcze jak i przemysłowe, przy czym ta pierwsza grupa ma stanowić ok. 80-90 proc. asortymentu. Sala sprzedażowa nowego obiektu ma mieć powierzchnię ok. 1 tys. m kw. , choć jej wielkość ma ostatecznie zależeć od powierzchni zakupionej działki. Jak dotąd spółdzielni nie udało się jednak znaleźć odpowiedniego miejsca na nową inwestycje.


Spółdzielnia przeprowadza również modernizacje swoich obiektów handlowych i zakładów produkcyjnych. W ubiegłym roku rozpoczęto remont piekarni, w ramach którego ma zostać powiększona hala produkcyjna oraz część socjalna.

Społem PSS Górnik w Brzeszczach jest właścicielem 20 sklepów detalicznych, pizzerii, restauracji oraz piekarni. W przedsiębiorstwie zatrudnionych jest obecnie 219 osób. PSS Górnik został wyróżniony nagrodą Gazele Biznesu 2008 odnotowując wzrost przychodu na poziomie 115,5 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane