PSS Społem Centrum: wrocławski rynek bardzo nasycony

Autor: dlahandlu.pl 23 marca 2010 09:52

Spowolnienie gospodarcze spowodowało, że część sieci handlowych musiała zrewidować plany rozwoju. Wiele z nich poziom nasycenia handlem we Wrocławiu ocenia jako bardzo wysoki i nie planuje ekspansji na tym terenie. Potwierdza to Paweł Sobański, kierownik działu obrotu towarowego i marketingu PSS Społem Centrum Wrocław. - Od lat jest to rynek bardzo konkurencyjny. Poprzedni rok tylko to potwierdził, zwłaszcza, że był to czas, w którym branża FMCG odczuła skutki kryzysu.

- W 2009 roku ważnym handlowo dla Wrocławia wydarzeniem było otwarcie Renomy - nie dotknęło nas bezpośrednio, to jednak zwiększyło jeszcze nasycenie centrów handlowych w mieście - dodaje Sobański. 

Konkurencja będzie jeszcze większa, ponieważ Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej rozpocznie wkrótce inwestycję w nową halę kupiecką. Hala stanie blisko centrum miasta. Będzie miała ponad 15 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Według analityków firmy Jones Lang LaSalle widocznym znakiem nasycenia powierzchni handlowej we Wrocławiu jest spadek stawek czynszu za mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane