PSS Społem Radom straciło 4,8 tys. zł miesięcznie z wynajmu miejsca pod automaty

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 29 października 2009 09:09

PSS Społem Radom straciło 4,8 tys. zł miesięcznie z wynajmu miejsca pod automaty

Społem w Radomiu wycofało się z umowy na dzierżawę powierzchni w czterech sklepach firmie, która instaluje automaty do gry. Prezes dostosował się do opinii klientów, jednak żałuje dodatkowych przychodów, które firma mogła otrzymywać, co miesiąc.

Placówki handlowe poszukują źródeł dodatkowych przychodów. Coraz częściej stają się nimi pieniądze uzyskane z opłaty za wynajęcie miejsca na postawienie automatów o niskich wygranych. Tę drogę zwiększania zysków kilka miesięcy temu wybrało radomskie PSS Społem. Do czterech, z trzydziestu, placówek spółdzielczej sieci wstawiono "jednorękich bandytów". Odbiór społeczny automatów do gry o niskich wygranych instalowanych w sklepach budzi kontrowersje. Okazało się, że grający czasami tarasują swobodne wejście do sklepu, zachowują się głośno. Trudno też zagwarantować, że do automatów nie będą mieli dostępu nieletni. Dlatego też spółdzielnia Społem w Radomiu wycofała się z umowy na instalację takich automatów.

- PSS Społem Radom straciła 4,8 tys. złotych miesięcznie, które mieliśmy zagwarantowane w umowie dzierżawy miejsca pod automaty. Podkreślam, że my mieliśmy jedynie dzierżawić powierzchnię sklepu, nie byliśmy właścicielami automatów. Nie dotknęło by nas zapowiadane podniesienie opłat związanych z działalnością hazardową, gdyż automaty nie należały do nas. Jako PSS Społem Radom szukaliśmy nowych źródeł przychodów. Niestety wybrana przez nas droga nie spotkała się z pozytywną oceną klientów. A oczywiście najważniejsze jest ich zadowolenie, bo przecież działamy dla kupujących. Nie chcemy stracić klientów, którzy przychodzą do nas zrobić zakupy, a przeszkadza im ta usługa. Skoro automaty były dla nich uciążliwe, zrezygnowaliśmy z wynajmowania miejsca pod nie - informuje Cezary Rolnik, prezes PSS Społem w Radomiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane