PSS Społem w Garwolinie: Kryzys może spowodować opóźnienie inwestycji

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 2 marca 2009 12:24

Garwolińska spółdzielnia chce zburzyć sklep przy al. Legionów i na jego miejscu postawić nowy, większy obiekt. Inwestycję może jednak opóźnić pogarszająca się sytuacja gospodarcza.

Obecnie placówka dysponuje ok. 100 m kw. powierzchni sprzedaży. Po zmianach ma mieć ok. 200 m kw. - Niewykluczone, że będzie nawet większa, jeśli tylko uda się nam odkupić od miasta sąsiednią działkę i powiększyć tym samym teren pod nowy sklep - wyjaśnia Hieronim Kobus, prezes spółdzielni.
W planach jest również modernizacja znajdującego się w centrum Garwolina, przy ul. Kościuszki sklepu Lux. - Nie damy jednak rady pociągnąć obu inwestycji na raz, dlatego za modernizację zabierzemy się dopiero po przebudowie obiektu przy al. Legionów - podkreśla Hieronim Kobus. - Albo na odwrót. W każdym razie nie będziemy przeprowadzać obu działań naraz.
Możliwe jednak, że spółdzielnia będzie musiała przesunąć swoje plany inwestycyjne na następny rok, ze względu na pogarszające się warunki makroekonomiczne i mniejszą konsumpcję. - Nie ukrywam, że obawiam się o to czy uda się nam utrzymać dotychczasowy poziom sprzedaży. Na razie jednak jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, że dotyka nas kryzys. Każdego roku trochę inaczej układa się kalendarz, a wraz z nim święta czy ferie zimowe. Są też inne czynniki, które wpływają na czasowe wahnięcia w obrotach. Dlatego aby móc porównać sprzedaż w tym roku ze sprzedażą w roku ubiegłym musimy poczekać jeszcze kilka miesięcy. Wtedy też podejmiemy decyzje dotyczące inwestycji - wyjaśnia Kobus.
Powszechna Spółdzielnia Spożywców Społem jest właścicielem 13 placówek handlowych, piekarni oraz punktu gastronomicznego. Spółdzielnia zatrudnia obecnie 80 osób i zrzesza 444 członków z pełnym udziałem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,80

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane