REKLAMA
REKLAMA

Radni zezwalają na sprzedaż alkoholu przy szkole

Autor: Dziennik Łódzki 17 marca 2010 09:39

Władze Przedborza w powiecie radomszczańskim postanowiły zlikwidować "przestrzałe" przepisy antyalkoholowe. Radni z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy pełnym poparciu burmistrza zaproponowali, by alkohol był sprzedawany tuż obok szkoły zawodowej - informuje Dziennik Łódzki.

REKLAMA

Członkowie komisji zgłosili radzie miejskiej projekt uchwały, która likwiduje zapis o wprowadzeniu minimalnej odległości między sklepami z alkoholem a obiektami użyteczności publicznej. Do tej pory obowiązywała uchwała, zgodnie z którą taki sklep musiał być oddalony co najmniej 50 metrów od szkół.
Wątpliwości ma jedynie Wojciech Mularczyk, członek komisji, który jako jedyny zagłosował przeciwko tej decyzji. - To naruszenie przepisów. Takie sklepy nie mogą sąsiadować z obiektami użyteczności publicznej - podkreśla Mularczyk.

Radnych popiera burmistrz Miłosz Naczyński: - To jest likwidacja fikcyjnych zaszłości. Nasze miasto jest tak zabudowane, że placówki oświatowe i kościół znajdują się w odległości mniejszej niż 50 metrów od sklepów z alkoholem. Zmiany spowodują, że wszyscy będą mieć równe warunki do prowadzenie działalności gospodarczej


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12558

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA