Regały na napoje powinny być wytrzymałe

Autor: dlahandlu.pl 18 stycznia 2010 09:33

Napoje w butelkach są codziennie kupowane przez klientów sklepów. Należą to towarów, w które kupujący zaopatrują się codziennie. Dlatego bardzo ważna jest ekspozycja napojów na półkach. Powinna być przejrzysta i ułatwiać klientom dokonywanie zakupów.

- Decydując się na wybór mebli na stoisko z napojami, decydującą rolę odgrywają względy praktyczne. Należy brać pod uwagę przede wszystkim wytrzymałość regałów, ze względu na ciężar opakowań z napojami. Drugie podstawowe kryterium powinna stanowić funkcjonalność, a więc chociażby głębokość półek.
Elastyczność w usytuowaniu półek na regale bardzo ułatwia odpowiednią ekspozycję napojów - informuje Karol Pokora z firmy BD Studio, zajmującej się aranżacją wnętrz.
Według specjalistów regał na napoje powinien mieć wąskie czołowe krawędzie półek. Ważne jest, żeby nie zasłaniały produktów i ułatwiały ich wyjęcie.
- Można użyć regałów dyskontowych, tzn. z dodatkową przednią nogą, co znacznie zwiększa nośność. Często na końcach regałów pod kilkoma półkami pozostawia się pustą przestrzeń do wstawienia palety z napojami - informuje ekspert.

Napoje są kategorią produktów, których producenci sami dostarczają regały sklepowe. Jednak takie rozwiązanie wymaga podporządkowanie się zasadom producenta. Należy poustawiać napoje według schematu, nie można tez mieszać na regale napojów pochodzących od różnych dostawców.
Napoje to ni tylko regały. Należy eksponować je także w lodówkach.
- Stojaki i ekspozytury stanowią uzupełnienie wyposażenia sklepu, będąc sposobem na efektywne wykorzystanie powierzchni. Najpopularniejsze stojaki przeważnie posiadają niezbyt duże wymiary, żeby nie zastawiać przejść w sklepie.
W wielu sklepach, szczególnie tych o większej powierzchni, bardzo często napoje wystawia się wprost na paletach - informuje Karol Pokora.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane