Regały sklepowe muszą być dopasowane do asortymentu

Autor: Marcin Złoch, dlahandlu.pl 25 stycznia 2010 09:03

Regały sklepowe muszą być dopasowane do asortymentu

W większości sklepów spożywczych najpopularniejsze są klasyczne regały metalowe. Ich wymiary i konfiguracja zależy od rodzaju sprzedawanego asortymentu, rodzaju obsługiwanego klienta, lokalizacji, wielkości sklepu i kosztów, które może ponieść właściciel.

- Meble sklepowe powinny być dopasowane do posiadanego asortymentu, a więc uwzględniać charakter, wagę i wiele innych cech sprzedawanego produktu. Należy pamiętać o tym, że meble same w sobie nie dopełnią ogólnego wyglądu sklepu. Ważne jest ich zestawienie z towarem. Złe wrażenie robi mieszanie mebli o różnych stylach lub niedopasowanych barwach - przekonuje Michał Kącki z firmy BM Studio.

Według specjalistów przy kupnie mebli sklepowych należy zwrócić uwagę na jakość wykonania, uniwersalność wymiarową czyli szeroką gamę wysokości, długości i głębokości regałów i półek, łatwość zmiany ich konfiguracji oraz możliwość zastosowania dodatkowych akcesoriów.

- Nabywca wymaga od producenta mebli wskazówek, jak urządzić sklep. Projektanci z firm wyposażeniowych przygotowują projekt dla konkretnego
zamawiającego i nadzorują montaż - twierdzi ekspert.

W placówkach handlowych liczy się przede wszystkim przestrzeń sprzedaży, dlatego właściciele starają się zagospodarować każdy fragment ścian.
Najprostszym sposobem na uatrakcyjnienie wyglądu sklepów spożywczych staje się zagospodarowanie najbardziej widocznych obszarów placówek handlowych, takich jak stanowiska kasowe, przestrzeń nad regałami, listwy cenowe i boki regałów sklepowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane