Rejestracja firmy w jednym okienku z problemami

Autor: Gazeta Wyborcza 2 kwietnia 2009 10:52

Teraz podczas jednej wizyty w urzędzie miejskim można założyć firmę za darmo. - To żadne ułatwienie, a jedynie odwrócenie uwagi od faktycznych problemów przedsiębiorców - narzekali wczoraj w magistracie przedsiębiorcy, którzy tłumnie przybyli, by załatwić swoje sprawy - pisze Gazeta Wyborcza.

Skuszeni taką okazją biznesmeni - bo miało być szybciej i wygodniej - nie byli jednak zachwyceni zmianami. - Proszę napisać, że to żadne ułatwienie dla przedsiębiorców. Rządzący cieszą się, że coś zrobili dla nas, tymczasem to tylko pozorne ruchy, które nic nie zmieniają. Firmę, najczęściej zakłada się raz w życiu. Zamiast tych udogodnień, wolałabym, by rząd zastanowił się nad ujednoliceniem przepisów związanych już z prowadzeniem przedsiębiorstwa - zaczepiła nas Marta Zawistowska, która wczoraj chciał zmienić adres swojej firmy. Miała trudności, by przebrnąć przez nowy wniosek tzw. integrowany. - To chyba jakiś żart. W rubryce muszę podać numer NIP mojego księgowego. Skąd mam go wziąć? - pyta zdenerwowana.

- A co jeśli ja nie mam księgowego? Co mam wpisać? - wtrącił się do rozmowy Tomasz Jagliński, młody mężczyzna, który usłyszał naszą rozmowę. Wcześniej próbował założyć działalność gospodarczą przez internet, jednak okazało się to zbyt skomplikowane. - Siedziałem na tym kilka godzin. W pewnym momencie pojawił się komunikat, że coś zrobiłem nie tak i cała moja praca poszła na marne. Machnąłem ręką i przyszedłem osobiście do urzędu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane