Rejestracja kupujących alkohol to duży wydatek dla sklepu

Autor: dla handlu.pl 29 maja 2009 09:09

Rejestracja kupujących alkohol to duży wydatek dla sklepu

Możliwe, że na detalistów, sprzedajacych napoje alkoholowe zostanie nałożony obowiązek rejestrowania za pomocą kamery jego sprzedaży. Taki pomysł przedstawiła komisja Przyjazne Państwo, na wniosek Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Handlowcy sprzeciwiają się takiemu pomysłowi, zwłaszcza, że koszt instalacji i przechowywania nagrań może sięgać nawet 10 tys. zł.

- Wydaje mi się, że obecne przepisy wystarczająco zabezpieczają przed sprzedażą alkoholu osobom nieletnim i nietrzeźwym. W naszych sklepach jest to bardzo przestrzegane. Czy kamery poprawiłyby tę sytuację. Trudno powiedzieć. Na pewno przysporzyłyby sklepom dodatkowych kosztów, które należałoby ponieść - mówi Danuta Szymańska ze spółdzielni Społem PSS Poznań.

Wtóruje jej Radosław Tęcza z sieci Agroo-Coop. - Większość naszych sklepów zlokalizowana jest w małych miejscowościach. Oznacza to, że nabycie samej koncesji jest już dużym obciążeniem. Wprowadzenie obowiązku rejestrowania za pomocą kamer wszystkich transakcji sprzedaży alkoholu byłoby bardzo kosztowne i na pewno pogorszyłoby jeszcze ich sytuację - ocenia Radosław Tęcza, prezes Warmińsko-Mazurskiej Spółdzielczej Sieci Zakupowej Agroo-Coop. - Być może rozwiązaniem byłoby ograniczenie tego wymogu jedynie do większych sklepów, które i tak już mają wprowadzony system monitoringu, a zainstalowanie dodatkowej kamery nie byłoby aż tak dużym obciążeniem - dodaje prezes Tęcza.

Przeczytaj także:

Nowe propozycje legislacyjne będą teraz rozważane w Komisji Przyjazne Państwo. Na ostateczny efekt prac trzeba będzie poczekać. Oby przedstawiciele władzy wzięli pod uwagę zdanie środowiska handlowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • maciekb65 2009-06-04 11:36:54

  proponuje jeszcze kamere w toaletach publicznych aby sprawdzic czy kazdy po zalatwieniu potrzeby splukuje wode i myje rece, a co ? zly pomysl? uwazam ,ze godny kretyna z parlamentu.

  dawno temu majac 27lat kupowalem alkohol w Stanachw duzym sklepie, kasjerka poprosila tylko o prawo jazdy aby sprawdzic czy nie bedzie miec problemu jesli sprzeda alkohol osobie ponizej 21 roku zycia.

  tylko tyle, bez kamer, i debilnych pomyslow, proste i przyjemne.

 • Jadwiga 2009-06-01 07:33:55

  Super pomysł!!!!

 • Anda 2009-06-01 07:31:34

  Zainstalowanie kamer/?!/.Bardzo dobry pomysł.Genialny po prostu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  7,03

 • Min

  3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane