PARTNER PORTALU partner portalu - www.frigologistics.pl

Restrykcje przy sprzedaży papierosów coraz ostrzejsze

Autor: Puls Biznesu 8 maja 2009 09:15

Jak podaje Puls Biznesu legalna sprzedaż papierosów w Polsce, ku rozpaczy firm tytoniowych, kurczy się od wielu lat wskutek corocznych podwyżek akcyzy. Ostatnio jednak spada w zastraszającym dla branży tempie (10 proc. w 2008 r., 16 proc. w I kw. 2009 r.).

Z danych przedstawionych wczoraj na antynikotynowej konferencji w Warszawie zorganizowanej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) wynika, że europejska gospodarka traci z powodu szkodliwych następstw palenia około 100 mld EUR rocznie. Przyczyniają się do tego m.in. duży ubytek zasobów ludzkich (przedwczesna śmierć 650 tys. osób rocznie), wysokie koszty leczenia palaczy, obniżenie wydajności pracy i absencje pracowników. Ze statystyk wynika, że pali 30 proc. obywateli UE, w tym aż 9 mln Polaków - informuje "PB".

Uchwalenie rygorystycznej "ustawy antynikotynowej" w Polsce jest także coraz bliższe. - Wersja optymistyczna przewiduje uchwalenie ustawy po wakacjach, a pesymistyczna w 2010 r. - ocenia Czesław Hoc, poseł z sejmowej Komisji Zdrowia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIEBĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11415

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 533212

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane