REKLAMA
REKLAMA

Restrykcje przy sprzedaży papierosów coraz ostrzejsze

Autor: Puls Biznesu 8 maja 2009 09:15

Jak podaje Puls Biznesu legalna sprzedaż papierosów w Polsce, ku rozpaczy firm tytoniowych, kurczy się od wielu lat wskutek corocznych podwyżek akcyzy. Ostatnio jednak spada w zastraszającym dla branży tempie (10 proc. w 2008 r., 16 proc. w I kw. 2009 r.).

REKLAMA

Z danych przedstawionych wczoraj na antynikotynowej konferencji w Warszawie zorganizowanej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) wynika, że europejska gospodarka traci z powodu szkodliwych następstw palenia około 100 mld EUR rocznie. Przyczyniają się do tego m.in. duży ubytek zasobów ludzkich (przedwczesna śmierć 650 tys. osób rocznie), wysokie koszty leczenia palaczy, obniżenie wydajności pracy i absencje pracowników. Ze statystyk wynika, że pali 30 proc. obywateli UE, w tym aż 9 mln Polaków - informuje "PB".

Uchwalenie rygorystycznej "ustawy antynikotynowej" w Polsce jest także coraz bliższe. - Wersja optymistyczna przewiduje uchwalenie ustawy po wakacjach, a pesymistyczna w 2010 r. - ocenia Czesław Hoc, poseł z sejmowej Komisji Zdrowia.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12399

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA