Restrykcyjne przepisy antyalkoholowe utrudniają życie przedsiębiorcom

Autor: Gazeta Wyborcza 22 września 2009 10:35

Władze Zielonej Góry związały przedsiębiorcom ręce, wprowadzając najbardziej restrykcyjne w Polsce przepisy o sprzedaży alkoholu. Dlatego m.in. na zielonogórskim deptaku nie powstają kolejne puby i restauracje - czytamy w Gazecie Wyborczej.

W 2007 r. radni zielonogórscy ustalili bowiem zapis, że alkoholu nie będzie można sprzedawać w odległości poniżej 100 m od placówek oświatowych i miejsc kultu religijnego. Po wprowadzeniu przepisów w ścisłym centrum, w którym znajdują się dwa duże kościoły - Matki Bożej Częstochowskiej i św. Jadwigi nie jest możliwe otwarcie nowych restauracji z winem czy piwem ani pubów, bo zabraniają tego przepisy.

W Poznaniu owszem również obowiązuje zapis 100 m, ale wystarczy poprosić o zgodę dyrektora placówki oświatowej czy proboszcza. Zdarza się, że wystarczy być bardziej hojnym dając na tacę i problemu nie ma. W Gorzowie radni ustalili, że alkoholu nie można sprzedawać w odległości 30 m licząc od dojścia do szkół, kościołów czy cmentarzy. Dużo mniej restrykcyjnie podchodzą do sprawy władze Wrocławia. - Zgodnie z uchwałą rady miasta, przedsiębiorców obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w najbliższej okolicy miejsc sakralnych i placówek oświatowych. Reguluje to ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Rozpatrujemy te sprawy indywidualnie - tłumaczy Tadeusz Sokólski z wrocławskiego magistratu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane