REKLAMA
REKLAMA

Rosną ceny żywności w hipermarketach

Autor: Rzeczpospolita 2 lipca 2009 10:06

W ciągu ostatniego kwartału wzrosły ceny podstawowych produktów spożywczych, choć wcześniej regularnie spadały - tak wynika z kolejnej edycji badania firmy Nielsen, przeprowadzonego na zlecenie dziennika "Rzeczpospolita".

REKLAMA
W ciągu ostatniego kwartału ceny 20 podstawowych produktów wzrosły o 2,6 proc., choć wcześniej regularnie spadały. Choć nadal najtaniej jest w hipermarketach, to sklepy wielko powierzchniowe zaskoczyły klientów największymi podwyżkami. W dyskontach ceny podniosły się o 3,1 proc., w supermarketach o 3,2 proc., a w hipermarketach za te same produkty zapłacimy aż o 4,7 proc. więcej niż w poprzednim kwartale.


Handlowcy winą za podwyżki obarczają osłabienie złotego i wzrost kosztów transportu. Nieoficjalnie zapowiadają, że ceny będą dalej rosły. "Spada sprzedaż, a my musimy zacząć poprawiać wyniki. Coraz wyraźniej odczuwamy też naciski z centrali. Dlatego zarówno ceny, jak i marże będą musiały dalej rosnąć, choć boimy się reakcji klientów" - powiedział "Rzeczpospolitej" pracownik jednej z największych sieci.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12554

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA