PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rośnie sprzedaż produktów ekologicznych w Internecie

dlahandlu.pl 22 sierpnia 2013 13:01

Klienci e-marketów coraz częściej decydują się na zamawianie produktów ekologicznych. Liczba osób kupujących w sieci zdrową żywność, napoje, naturalne środki czystości, kosmetyki i wyroby przeznaczone dla dzieci jest aż o 84 proc. większa niż rok temu - wynika z danych zebranych przez e-supermarket Frisco.pl.

Obecnie produkty organiczne znajdują się już niemal w połowie wszystkich koszyków e-konsumentów i stanowią blisko 10 proc. ich wartości. Ponadto, co trzecia osoba kupująca produkty ekologiczne to mężczyzna.

- Zaobserwowaliśmy, że w tym roku liczba zamówień zawierających ekologiczne towary zwiększyła się w pierwszym półroczu roku o 56% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. W naszym sklepie obejmuje on już około tysiąca pozycji asortymentowych i wciąż się rozszerza - mówi Grzegorz Bielecki, prezes internetowego sklepu Frisco.pl.

Z analizy Frisco.pl wynika, że wśród artykułów ekologicznych największą popularnością cieszą się warzywa i owoce - stanowią one niemal jedną trzecią wszystkich organicznych towarów kupowanych w sieci. Na drugim miejscu plasują się naturalne soki (w tym również te pochodzące z produkcji kwaszonek) oraz inne napoje - na czele z produktami orkiszowymi i zdrowymi napojami orzeźwiającymi. Klienci często wybierają też wyroby zbożowe oraz ekologiczne słodycze, wśród których najczęściej kupują różnego typu czekolady. Jednak eko nie musi być tylko żywność - w segmencie BIO znaleźć można również stworzone wyłącznie z naturalnych składników kosmetyki, a nawet organiczne środki czystości.

We Frisco.pl liczba mężczyzn składających zamówienia zawierające towary organiczne zwiększyła się o ponad 80% w stosunku do poprzedniego roku i dziś panowie stanowią jedną trzecią wszystkich konsumentów kupujących naturalne artykuły.

Analiza Frisco.pl została opracowana na podstawie zamówień zrealizowanych na terenie całej Polski w pierwszym półroczu 2013 roku i analogicznym okresie roku poprzedniego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane