Rozbudowa hurtowni WGRO budzi wątpliwości kupców

Autor: Głos Wielkopolski 24 września 2009 12:27

Czy rozbudowa Wielkopolskiej Giełdy Rolno-Ogrodniczej, uniemożliwi handel i wygoni kupców z Poznania? Zdaniem drobnych akcjonariuszy WGRO, to bardzo prawdopodobne. Niewygodne miejsca parkingowe i zabudowany plac zniechęci kupców i spowoduje, że już wkrótce handel z Franowa przeniesie się gdzieś indziej - podaje Głos Wielkopolski.


 

- Nikt rozbudowy z nami nie konsultował - twierdzi Wojciech Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia Akcjonariuszy WGRO. - To my wypracowujemy dochód giełdy, więc w fazie projektu oczekiwaliśmy konsultacji. Nic takiego jednak nie miało miejsca.

 Wśród klientów rozpoczęto zbieranie podpisów pod pismem do straży miejskiej i straży pożarnej. Zarzucano w nim, że rozbudowa zagęści teren giełdy na tyle, że będzie to niebezpieczne. W ciągu kilku dni zebrano dziesiątki podpisów. 

- To, co się dzieje, spowoduje, że giełda umrze śmiercią naturalną - mówi Teresa Michalska, która zajmuje się sprzedażą sztucznych kwiatów. - Po rozbudowie okaże się, że miejsca dla przyjeżdżających jest za mało. Już teraz część z nich wyrzuca się poza teren giełdy.

 - Klienci powiedzieli mi wprost, że jak będzie za ciasno, to pojadą kupować do Wrocławia, a nie do Poznania - twierdzi Jędrzejewski. W opinii władz WGRO, nie ma jednak żadnych powodów do obaw. Jej przedstawiciele zapewniają, że jedynym celem rozbudowy jest chęć rozwoju i poprawa komfortu zarówno sprzedających, jak i kupujących. 

Władze WGRO prowadzą też z miastem rozmowy dotyczące możliwości powiększenia giełdy. Chodzi o ponad 10 hektarów ziemi przylegających do terenu WGRO. Efekt negocjacji nie jest jednak znany.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,44

  • Min

    4,67

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane