Różne przepisy dotyczące koncesji na alkohol w zależności od miasta

Autor: Kurier Lubelski 8 września 2009 12:56

Od czerwca przy ul. Pogodnej w Lublinie działa Biedronka. Część mieszkańców dzielnicy jest zadowolona, bo robią tu tanio zakupy. Jednak rodzice uczniów z Gimnazjum nr 14, uważają, że sklep jest za blisko, bo działa tu stoisko z alkoholem - czytamy w Kurierze Lubelskim.

- Sklep mieści się tylko 20 metrów od szkoły. Mimo to firma dostała koncesję. Czy to zgodne z prawem? - pyta pan Andrzej, nasz Czytelnik.

Okazuje się, że obowiązujące w Lublinie przepisy w tym przypadku nie zostały naruszone. - Rada Miejska określiła, że nie wydaje zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na nieruchomościach, które bezpośrednio graniczą z przedszkolami, szkołami oraz miejscami kultu religijnego - informuje Krystyna Smoleń z Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Lublin. - Sklep Biedronka spełnia wymogi prawne. Nie graniczy z Gimnazjum nr 14. Nieruchomości oddziela jezdnia - dodaje.

Jak wygląda sytuacja w innych miastach? W Rzeszowie odległość między sklepem z alkoholem a szkołą powinna wynosić 100 m w ciągu komunikacyjnym (od wejścia do wejścia). W Białymstoku - 50 m, a w Kielcach od ogrodzenia szkoły do ściany sklepu winno być 30 m.

Miasto nie może zabronić inwestorowi sprzedaży alkoholu. - Są za to przepisy zakazujące sprzedaży nieletnim - mówi Krystyna Smoleń.

- Będę zbierał podpisy pod petycją w tej sprawie - zapowiada pan Andrzej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane