Rozwój osiedli sprzyja sklepom w podmiejskich miejscowościach

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 22 lutego 2010 07:25

Rozwój osiedli sprzyja sklepom w podmiejskich miejscowościach

Rozwój budownictwa mieszkaniowego korzystnie wpływa na sytuację przedsiębiorców, prowadzących małe sklepy spożywcze w podmiejskich miejscowościach. To właśnie tam powstaje coraz więcej nowych osiedli mieszkaniowych. Tak jest m.in. w Siechnicach koło Wrocławia, oddalonych od centrum miasta o około 10 km.

- W okolicy powstaje dużo nowych bloków, wielu mieszańców Wrocławia „ucieka" do spokojniejszej okolicy. Przekłada się to na obroty tutejszych sklepów - mówi właściciel jednego z nich.
Zauważa jednak, że drobnym sklepikarzom zagrażają duże sieci handlowe. - W Siechnicach funkcjonuje już Biedronka, wkrótce ma powstać supermarket Intermarche. - Obawiamy się pojawienia dużych sieci, które mogą konkurować z nami cenami. Będziemy konsekwentnie stawiać na jakość produktów oraz dobre relacje z klientami, którzy lubią kupować w mniejszych sklepach nie tylko dlatego, że są najbliżej, ale także ze względu na przyjemną atmosferę - mówi nasz rozmówca.

Dlatego właściciele sklepów inwestują w szkolenia pracowników, tak aby klienci zapamiętali ich pracowników jako profesjonalnych i uprzejmych i wracali do sklepu jak najczęściej. Pracownicy instruowani są także jak doradzać klientom przy wyborze wędlin, sera czy herbaty.

Dodatkowo małym placówkom sprzyja fakt, że po podstawowe zakupy mieszkańcy osiedli chcą mieć jak najbliżej. Oznacza to, że lokal handlowy na parterze danego budynku mieszkaniowego może liczyć na większą liczbę klientów niż większy sklep zbudowany w niewielkim oddaleniu od bloku

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane