Rygorystyczna ustawa antynikotynowa uniemożliwi wejście na rynek nowym markom

Autor: Edyta Kochlewska, dlahandlu.pl 1 lutego 2010 14:20

Zdaniem Gerarda Marciniaka z sieci FJ wprowadzenie rygorystycznej ustawy antynikotynowej spowoduje, że na nowe marki papierosów prawie nie będzie miejsca na rynku, bo nie będą miały szans na promocję.

- Ekspozycja w sklepie to jedno z niewielu miejsc, gdzie papierosy mogą być jeszcze „promowane". Odebranie tej możliwości producentom papierosów spowoduje że przetrwają tylko najsilniejsze marki. To oznacza koncentrację i jak znam życie podwyżki cen - mówi Gerard Marciniak. Jego zdaniem taki zapis nie wpłynie korzystnie na sytuację konsumentów, a jedynie spowoduje, że producenci papierosów będą szukali możliwości obejścia tych przepisów.

Przygotowana przez sejmową Komisję Zdrowia ustawa antynikotynowa zakłada, że właściciele sklepów będą musieli ukrywać pod ladą sprzedawane marki papierosów. Klient będzie musiał poprosić o konkretną markę, a sklepikarz nie będzie mu mógł podpowiedzieć, że ma w ofercie też inne papierosy. Za złamanie zakazu ekspozycji papierosów właścicielom sklepów i kiosków groziłoby nawet 200 tys. zł i kara do roku pozbawienia wolności. Zdaniem przedstawicieli koncernów tytoniowych taka kara byłaby niewspółmierna do wykroczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • palacz 2010-02-09 16:05:26

  Jednak ten znalazłem wcześniej. Brakuje mi aktualnego projektu. Fajnie że rozpatrzyli, ale co dla mnie z tego wynika.

  Całkowity zakaz? To znaczy, że plastrów i gum też nie będzie można reklamować? E-papierosy to już symbol, czy nie? Jeśli tak, to co w takim razie z długopisami?

  Jak dla mnie to kolejny bubel.

 • palacz 2010-02-09 15:50:04

  Bardzo dziękuję, musiała mi umknąć wśród masy projektów.

 • Redakcja 2010-02-09 13:17:34

  Na sejmowej stronie Komisji Zdrowia

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,46

 • Min

  2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane