Rzeszowska hurtownia w sporze z mieszkańcami

Autor: Gazeta Wyborcza 30 lipca 2009 10:51

Normy hałasu przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie, gdzie działa hurtownia Tabak są przekroczone - orzekł Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Mieszkańcom uprzykrzają życie nie tylko wentylatory, ale także ciężarówki, które non stop przyjeżdżają do hurtowni, z której zabierają towar. Urzędnicy twierdzą, że mają związane ręce. Bo w ubiegłym roku, gdy na osiedlu robiono pomiary hałasu, to wszystko było w normie. - Czy pan widzi sens kontrolowania firmy, kiedy o tym fakcie jest powiadomiona kilka dni wcześniej? Te dotychczasowe pomiary były robione wtedy, gdy wentylatory na czas kontroli ściszono, a ruch samochodów się zmniejszył. Przecież przedsiębiorca nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi - zauważają mieszkańcy.

Sieć delikatesów "Frac", do której należy hurtownia "Tabak", o skargach ludzi ma wyrobione zdanie. - To szukanie dziury w całym i robienie problemów na siłę - ocenia Beata Ziembicka, wiceprezes sieci "Frac". Ziembicka podpiera się ubiegłorocznymi wynikami kontroli, które nie wykazały przekroczenia norm. - Jak poznamy nowe to wtedy będziemy się zastanawiać, co będzie dalej. W tej chwili nie hałasujemy - uważa Ziembicka.

 - Normy hałasu znacząco są przekroczone. Nasze wyniki prześlemy do urzędu miasta - usłyszeliśmy w Inspektoracie. - Jeśli normy są przekroczone, to nakażemy właścicielom hurtowni wyciszyć budynek. Gdy to zrobi znów zlecimy kontrolę, by sprawdzić, czy zabezpieczenie jest wystarczające. Jeśli nie, to przedsiębiorca będzie miał kolejne kłopoty - zapowiada stanowczo Stanisław Homa.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane