Są pieniądze na szkolenia pracowników

Autor: Puls Biznesu 10 lipca 2009 10:53

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych prawie do końca miesiąca przyjmuje wnioski w konkursie na dofinansowanie projektów podnoszących umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Na wsparcie przeznaczono ponad 48 mln zł. Minimalna wartość projektu wynosi 50 tys. zł - podaje Puls Biznesu.

W ramach projektu przeprowadzić można trzy rodzaje szkoleń. Pierwszy skierowany jest do kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw w zakresie m.in.: organizacji pracy, BHP, elastycznych form pracy, wdrażania technologii produkcyjnych przyjaznych środowisku, wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Drugi rodzaj szkoleń to doradztwo dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, w tym dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, w szczególności w zakresie ekonomii, finansów, zarządzania zasobami ludzkimi lub rachunkowości.

Trzeci typ szkolenia to prowadzenie kursów i poradnictwo zawodowe skierowane do dorosłych osób pracujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych, uzupełnieniem lub podwyższeniem kwalifikacji i umiejętności (poza godzinami pracy).

Na ten ostatni, otwarty typ szkoleń, prawie 4 mln zł uzyskała Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku. - Kursy przez nas prowadzone ruszą od października. Przeszkolimy 720 pracowników z północnego Mazowsza, głównie pracowników biurowych średniego i niższego szczebla, a także personel usługowy, np. sprzedawców, magazynierów itp. Będziemy uczyć obsługi komputera i języka angielskiego - opowiada Michał Kluczewski, koordynator projektów europejskich w szkole.  Szkoła będzie refundować koszty dojazdów pracowników, a nawet zorganizuje opiekę nad dziećmi kursantów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane