Sąd oddalił pozew właściciela Biedronki o ochronę dóbr osobistych

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 10 grudnia 2009 09:48

Jeronimo Martins Dystrybucja pozwała do sądu o ochronę dóbr osobistych Edwarda G. i Stowarzyszenie Poszkodowanych przez Wielkie Sieci Handlowe - Biedronka. Żądała nakazania zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych faktów, zasądzenie 100 tys. zł na rzecz lubelskiego Caritasu oraz wycofania ze stron internetowych szkalujących informacji - czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej".

Chodziło o twierdzenia, że firma nie płaci pracownikom za nadgodziny i z praktyki tej uczyniła planowaną działalność firmy. W ten sposób zaoszczędziła 125 mln zł, bo nie wypłaciła pracownikom za nadgodziny.
Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna" sąd I instancji oddalił powództwo. Ustalił, że Edward G. dostarczał towary do sklepów, a powód nie chciał mu wszystkiego zapłacić, ponieważ zgłosił do potrącenia opłaty promocyjne i opłaty za przyjęcie towarów do sprzedaży. Są to praktyki niedozwolone, co jest nadużyciem prawa. Oddalając powództwo, sąd podkreślił, że powódka jest firmą, która wykorzystuje media do działalności, powinna więc wykazywać większą tolerancję na krytykę.
Prawnicy Biedronki odwołali się, a sąd II instancji oddalił apelację. Wzmocnił uzasadnienie stwierdzeniem, że powód z uwagi na swoje niecne zachowanie nie może dochodzić ochrony swoich praw. Od wyroku sądu apelacyjnego strona powodowa wniosła skargę kasacyjną, jednak Sąd Najwyższy oddalił ją.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,99

  • Śr

    1,48

  • Min

    0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane