Sąd zatwierdził układ z wierzycielami KAH

Autor: portalspozywczy.pl 16 marca 2009 13:20

Piątkowa decyzja sądu pozwala nam poważnie myśleć o wznowieniu działalności biznesowej Krajowej Agencji Handlowej Społem i ostatecznym zakończeniu postępowania upadłościowego - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Przemysław Morysiak, prezes KAH.

- Przedstawione przez nas w biznesplanie warunki zawarcia układu zostały zaakceptowane przez ponad 90 proc. naszych wierzycieli - dodaje.
Według prezesa Agencja wznowi działalność już na przełomie maja i kwietnia. - Ze względu na wielkość przedsięwzięcia nie nastąpi to jednak od razu, ale w kilku etapach. Niestety w tej chwili nie mogę zdradzić szczegółów m.in. ze względu na to, że naszym głównym inwestorem jest giełdowa spółka Eurocash - wyjaśnia Morysiak.

Według nowej koncepcji, KAH Społem nie będzie prowadził własnego handlu, a jedynie organizował dostawy do sieci sklepów spółdzielni. Projekt będzie więc realizowany w oparciu o Eurocash jako dostawcę do placówek sieci Znajomy Sklep (oraz sklepów spółdzielczych) oraz KAH jako organizatora dystrybucji i spółdzielnie jako odbiorcę finalnego. Agencja będzie także pomagać Eurocash w zakresie pozyskiwania sklepów do sieci franczyzowej Delikatesy Centrum. Obecnie chęć przystąpienia do "nowego" KAH-u wyraziło już kilkadziesiąt spółdzielni, które chcą wprowadzić do projektu ok. tysiąca sklepów.

- Zatwierdzony przez sąd układ przewiduje umorzenie w całości odsetek od zadłużenia, które obecnie wynosi ok. 35 mln zł, wierzyciele zgodzili się także na umorzenie 30 proc. wartości samego długu. Do roku 2012 w ramach bieżącej działalności KAH ma uregulować pozostałe zobowiązania - dodaje prezes KAH.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane