REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Partner portalu: City Board Partner portalu: Frigo Logistics
REKLAMA

Sanepid kontroluje kupców na targowiskach

Autor: Głos Wielkopolski 3 kwietnia 2009 11:29

Na straganach bazarów przy Bernardyńskiego, Jagiellońskiego, Jeżyckiego, Łazarskiego, Wielkopolskiego i na Świcie w Pozaniu trwały na nich kontrole sanepidu.

REKLAMA

- Chcemy sprawdzić przede wszystkim terminy przydatności do spożycia oraz warunki higienicznego przechowywania - mówi Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. - Kontrola dotyczy też oznakowań w języku polskim, jakie powinny znajdować się na produktach pochodzących z zagranicy.

Pracujący na placu Wielkopolskim kontrolerzy mieli pełne ręce roboty - większość z oferowanych wielkanocnych słodyczy nie była w odpowiedni sposób oznakowana. Okazało się również, że niektórzy sprzedawcy działali bez uprawnień.

- Po kontroli będziemy kierować do wojewódzkiej stacji sanepidu wnioski o ukaranie sprzedawców - twierdzi Kamila Gonsiarz, kontrolerka żywności. - Ci, którzy działają bez uprawnień muszą wystąpić o pozwolenie i to też później będzie skontrolowane.

Wydaje się jednak, że kary nie są bardzo dotkliwe. - Za sprzedaż słodyczy bez polskiego oznakowania kara wynosi pięciokrotność zakwestionowanych towarów - wyjaśnia Ewelina Suska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Za działanie bez zezwolenia natomiast kara wynosi pięciokrotność średniego wynagrodzenia wg GUS.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 16031

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 1209818

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA