Sanepid skontroluje zalaną żywność

Autor: Gazeta Wyborcza 30 czerwca 2009 10:52

Sanepid kontroluje sklepy, piekarnie, magazyny oraz szpitale i przedszkola na terenach zalanych przez powódź. Kierownik sklepu w Ropczycach, w którym sprzedawano artykuły żywnościowe z powodzi, dostał mandat - podaje Gazeta Wyborcza.

- Z powodu powodzi zwiększyliśmy nadzór sanitarny. Przeprowadzamy dodatkowe kontrole sanitarne, informujemy mieszkańców o sposobie postępowania z żywnością zalaną lub pozostawioną w warunkach niezgodnych z zaleceniami producenta, czyli tam, gdzie zostały uszkodzone urządzenia chłodnicze - mówi Dorota Gibała, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanepidu.

Mieszkańcy z terenów popowodziowych razem ze środkami dezynfekującymi otrzymali ulotki informujące o tym, że "podejrzana" żywność musi zostać zniszczona. A podejrzana jest żywność w opakowaniach z uszkodzonymi etykietami, nieczytelnymi napisami, zmienionym kształtem.

Przedstawiciele sanepidu sprawdzali także sprzęt, urządzenia używane do produkcji i dystrybucji żywności. Na terenie Ropczyc było podejrzenie, że przyjmowany i sprzedawany jest towar zalany. - W związku z tym przeprowadzono kontrole w dwóch sklepach. Kierownik sklepu, w którym sprzedawano artykuły spożywcze z powodzi, został ukarany mandatem. Zostanie wydana decyzja nakazująca utylizację towaru - informuje Gibała.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,25

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane