PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sano stworzy nowy format sklepów

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 24 lutego 2009 10:51

Sano stworzy nowy format sklepów

Koszalińska sieć supermarketów Sano chce otwierać swoje sklepy w galeriach handlowych. Działania te stanowią część strategii zakładającej podzielenie supermarketów na dwie grupy: sklepów osiedlowych i delikatesowych.

- Najważniejsze cele jakie stawią przed sobą zarząd spółki to podział struktury sklepów na te dwa formaty, przy czym delikatesy w zamierzeniu mają pojawiać się przede wszystkim w centrach handlowych. Te plany wiążą się oczywiście z pakietem działań marketingowych skierowanych do określonych grup klientów oraz modernizacją placówek - wyjaśnia Beata Strzelecka-Wójcik, dyrektor ds. marketingu w Sano.
W listopadzie ubiegłego roku Sano otworzył supermarket w centrum handlowym Hosso w Gryficach. W 2009 roku ma zostać uruchomiony drugi sklep w galerii Hosso, tym razem w Szczecinku. Równocześnie firma chce rozwijać format sklepów osiedlowych, o powierzchni do tysiąca metrów kwadratowych.

Według zapewnień Beaty Strzeleckiej-Wójcik Sano na razie nie odczuwa skutków kryzysu gospodarczego. - Zapewne dlatego, że branża spożywcza jest mniej narażona na spadek koniunktury niż inne sektory - ocenia nasza rozmówczyni. Spowolnienie w gospodarce światowej przekłada się przede wszystkim na wzrost cen importowanych produktów mięsnych, a nasza sieć zaopatruje się u krajowych dostawców - zapewnia.
- Mimo to liczymy się z niewielkim spadkiem obrotów i marż. Ale zaplanowane na ten rok modernizacje i zmiany zostaną przeprowadzone, choć być może ich tempo nie będzie tak dynamiczne, jak zakładaliśmy - zastrzega. - Nie przewidujemy też redukcji zatrudnienia. Ewentualne oszczędności dotyczyć mogą wydatków na reklamę, a wszystkie działania marketingowe i inwestycje będą dobrze zaplanowane - zapowiada.
Koszalińska sieć supermarketów Sano, licząca obecnie siedemnaście sklepów (w tym dziewięć w Koszalinie) istnieje na rynku od dziewiętnastu lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • e 2009-03-10 12:45:10

  my też

 • Real 2009-02-26 09:02:29

  trzymamy kciuki!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,78

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane