Shoppracz szuka franczyzobiorców w większych miastach

Autor: Gazeta Prawna 15 kwietnia 2009 11:10

Gazeta Prawna zamieszcza wywiad z Edytą Żanowską ze spółki Clovin, rozwijającej sieć sklepów z chemią przemysłową i gospodarczą.

- Warunkiem nawiązania współpracy jest prowadzenie działalności gospodarczej oraz posiadanie odpowiedniego pomieszczenia w ciągu handlowym. Nie podpisujemy umów z firmami, które pragną działać w miejscowościach mniejszych niż 15 tys. ludności. Jest to związane z względami ekonomicznymi takiego przedsięwzięcia. Takim osobom proponujemy otwieranie stoiska z naszymi produktami przy istniejącej już działalności. Wstąpienie do sieci nie wiąże się z żadnymi opłatami zarówno bieżącymi, jak i marketingowymi. Nie ma też opłaty za wejście do sieci. Nasze zyski pochodzą ze sprzedaży produktów biorcom licencji. Właściciel musi jednak dysponować kwotą około 15 tys. zł. Tyle bowiem wynoszą łączne wydatki związane z uruchomieniem placówki. Obejmują one zarówno koszty lokalu, wyposażenia, jak i zatowarowania. Wydatki związane z reklamą punktu należą natomiast do franczyzobiorcy.

● Jaki asortyment oferuje sieć Shoppracz?

W sklepach naszej sieci dostępnych jest 120 produktów. Nasza firma jest producentem wszystkich artykułów dostępnych w sieci, które można kupować także w litrach i na kilogramy. Mamy też ceny, które są niższe w porównaniu z tymi oferowanymi przez hipermarkety na środki czystości o około 20 proc. Ta różnica jest oczywiście mniejsza w momencie promocji organizowanych w marketach.

● Po jakim czasie franczyzobiorca może liczyć na zwrot kosztów inwestycji? Jakiego rzędu obroty można w nich wygenerować?

Przeczytaj także:

- Okres zwrotu inwestycji nie przekracza 3-6 miesięcy. Dziennie jeden punkt obsługuje, w zależności od lokalizacji placówki, od 30 do 60 klientów. Jeśli chodzi o obroty, to miesięcznie wahają się one w granicy 8-14 tys. zł netto. Warto podkreślić, że sprzedaż chemii gospodarczej w sklepach specjalistycznych ma się coraz lepiej. Notujemy wzrost liczby klientów na poziomie 15-20 proc. w skali roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,30

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane