Sieć Netto tnie koszty wynajmu i przenosi się do własnych lokali

Autor: dlahandlu.pl 18 listopada 2009 12:33

Duńska sieć samoobsługowych sklepów ogólnospożywczych Netto zmienia model inwestowania w Polsce. Dotychczas większość placówek handlowych należących do Dansk Supermarked była usytuowana na wynajmowanych działkach, lub w wynajmowanych pomieszczeniach. Od ponad roku nowo otwierane sklepy powstają na działkach zakupionych przez sieć.

W tym roku wszystkie nowe sklepy Netto, a było ich dotąd 20, zostały wybudowane od podstaw na działkach należących do firmy. Dodatkowo spółka przenosi działające już sklepy do własnych lokali. Tak było ostatnio w Szczecinie i Koszalinie. Prezes firmy przekonuje, że nie oznacza to, że sieć Netto zamierza rezygnować z wynajmowania powierzchni handlowej pod markety. Według niego to uważne przyglądanie się kosztom ponoszonym z tytułu wynajmu. Obecnie jeszcze ok. 15 proc. sklepów mieści się w wynajmowanych siedzibach.
19 listopada br. sieć Netto otworzy trzy nowe markety - w Poznaniu, w Białych Błotach pod Bydgoszczą oraz w Oświęcimiu. W sieci Netto będzie działać 175 sklepów. Do końca roku Netto planuje dalszy rozwój przede wszystkim na Śląsku i zamierza otworzyć kolejne sklepy, tak, żeby zrealizować zapowiadane otwarcie 30 marketów w 2009 roku.
W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2009 r. ogólna sprzedaż sieci sklepów należących do duńskiego operatora Dansk Supermarked, spadła o 2 proc. (do 8,13 mld USD) w porównaniu do pierwszych dziewięciu miesięcy 2008 r.
Według zapewnień firmy olski oddział sieci Netto jest ciągle na plusie. Walcząc o poprawę wyników firma redukowała koszty. Przeanalizowano kluczowe procesy w firmie m.in. logistykę oraz zmodyfikowano plan remontów. O około 2 proc. zmniejszono zatrudnienie w stosunku do 2008 roku (nie licząc nowych sklepów). W ostatnich miesiącach firma mocniej zainwestowała w promocję swojej marki i uruchomiła dużą kampanię reklamową w ogólnopolskich mediach. Akcja ma pomóc sieci Netto utrzymać sprzedaż na odpowiednim poziomie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane