Sieci będą rekompensować swoje straty na marżach podnosząc opłaty

Autor: portalspożywczy.pl 10 lipca 2009 15:51

- Projekt urzędowej regulacji marż bardzo ładnie brzmi i być może ma jakiś sens, ale należy dokładnie przedyskutować jak to zrobić. Ciągle nie znamy szczegółów - mówi Bronisław Wesołowski, sekretarz generalny Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów Techników Przemysłu Spożywczego.

Według Wesołowskiego projekt nie może dotyczyć tylko dużych sieci handlowych, a małych detalistów już nie. - Co ciekawe, dzisiaj to duże sieci oferują konsumentom niższe ceny niż mali operatorzy, a ich marże wcale nie są wyższe - tłumaczy sekretarz generalny SITSPOŻ.

- Moim zdaniem projekt uderzy najbardziej nie w duże ale w małe sieci handlowe. Dzisiaj sieci handlowe nie zarabiają na marży, ale na innych instrumentach np. na opłatach za wejście do sieci, za co firmy muszą zapłacić od kilkuset, nawet do miliona złotych - wyjaśnia Bronisław Wesołowski. - Według mnie należałoby się spotkać z sieciami i podyskutować w jaki sposób można obniżyć koszty. O wiele bardziej racjonalne byłoby zastanowić się nad kontrolą opłat półkowych, które generują prawdziwe koszty przedsiębiorcom.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,25

  • Min

    4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane