Sieci zanotują gorsze wyniki w kwietniu ze względu na żałobę narodową

Autor: ISB 14 kwietnia 2010 09:53

"Będziemy mieli ok. 3% lepsze przychody, w podziale na koncepty to Empik wygeneruje ok. 2% lepsze przychody, grupa Smyk będzie miała 9-10% wzrostu, grupa modowa będzie 'płaska', z tym, że w Polsce będzie to -8-9%, a w Rosji taki sam plus" - oszacował wyniki pierwszego kwartału w rozmowie z agencją ISB Dyjas. Nie można także zapominać o możliwości wystąpienia wydarzeń jednorazowych i niespodziewanych, jak trwający właśnie okres żałoby narodowej. - Już wiemy, że kwiecień będzie kiepski, ponieważ żałoba narodowa zabierze dwa najlepsze dni handlowe - sobotę i niedzielę, a dodatkowo w sobotę, w którą nastąpiła katastrofa sklepy pracowały kilka godzin krócej. Oceniam więc, że mogliśmy wygenerować nawet 10% obrotów mniej niż w kwietniu 2010 r. - podsumował Maciej Dyjas.

W jego ocenie nowy prezes, Maciej Szymański, powinien kontynuować strategię rozwoju, która cechuje biznes Empiku w ostatnich kilku latach.

Prezes dodał, że kontynuowana będzie także rozbudowa sieci i wkrótce spółka podpisze nowe umowy z markami odzieżowymi, nie wyklucza również kilku niewielkich przejęć. Nie zdradził jednak szczegółów.
Narastająco w I-IV kw. 2009 roku spółka miała 87,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 126,11 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 2719,53 mln zł wobec 2297,00 mln zł. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,26

  • Śr

    4,23

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane