Sklep liczy na zwiększenie marż, gdy rozpocznie współpracę z producentami

Autor: dlahandlu.pl 17 lutego 2010 09:33

Otwierając sklep w podwarszawskiej miejscowości jego właściciel liczy na pozyskanie klientów już działających placówek. W Podkowie Leśnej od niedawna działa nowy sklep spożywczy. Jest to placówka samoobsługowa.

- Wynająłem powierzchnię w nowo wybudowanym pawilonie. Zdecydowałem się na sklep samoobsługowy, bo taka formuła wydaje mi się wygodniejsza dla klientów - twierdzi właściciel sklepu.

Wyposażeniem sklepu zajął się sam właściciel wyszukując najatrakcyjniejsze oferty w internecie, oraz opierając się na poleceniach znajomych. Część elementów wyposażenia np. lady chłodnicze, lodówkę finansuje za pomocą leasingu. Reszta została zakupiona za gotówkę i kredyt.

- W sklepie chcę mieć wszystkie podstawowe artykuły spożywcze. W tym celu nawiązałem kontakty z okolicznymi hurtowniami. Podejrzewam, że za jakiś czas zaczną się do mnie zgłaszać przedstawiciele handlowi producentów, co pozwoli mi uzyskać wyższe marże - twierdzi właściciel.

Właściciel liczy na "podebranie" klientów dotychczas działającym sklepom. Konkurencja już wymusiła dostosowanie się do obowiązujących standardów. Sklep jest czynny do 21, tak jak pozostałe w okolicy. - Mój sklep znajduje się najbliżej stacji WKD, można więc zrobić zakupy czekając na kolejkę, poza tym liczę na ciekawość kupujących. Wydaje mi się, że w mieście jest jeszcze miejsce na sklep ogólnospożywczy. Szczególnie w soboty widać kolejki, mój sklep może je rozładować - przekonuje właściciel.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,80

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane