REKLAMA
REKLAMA

Sklep na wsi musi być kompleksowo zaopatrzony

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 23 października 2009 09:02

Sklep na wsi musi być kompleksowo zaopatrzony

Sklepy działające na wsiach coraz częściej stają się lokalnymi, dobrze wyposażonymi mini-supermarketami. - Takie kierunek rozwoju wymuszają oczekiwania naszych klientów - twierdzi właściciel jednego z podwarszawskich sklepów przy trasie na Augustów.

REKLAMA
Według niego klienci na wsiach chcą mieć dostęp do coraz szerszego zakresu asortymentu i nie chcą w tym celu udawać się do najbliższego miasta. - Do niedawna nasz sklep był typową wiejską placówką z podstawową ofertą i sprzedażą zza lady. Prośby klientów skłoniły mnie do poszerzenia asortymentu. Aby sprostać tym wymogom trzeba było rozbudować sklep - na szczęście nie było z tym problemu, gdyż budynek jest moją własnością. Zdecydowałem się również na formułę samoobsługową - mówi właściciel.
Dodatkowym impulsem do zmian były dość częste wizyty w sklepie klientów przejezdnych. - Sklep położony jest przy samej trasie, więc kierowcy często decydują się na drobne zakupy u nas a nie na jednej ze stacji benzynowych - przyznaje właściciel. Jego zdaniem szczególnie widoczne jest to w okresie letnim, kiedy to duża liczba warszawiaków wybiera się na urlop czy weekend na Mazury.
W tej chwili oprócz szerokiej oferty artykułów spożywczych i FMCG (w tym owoców, warzyw czy pieczywa a także mięs i wędlin) placówka oferuje również asortyment chemii domowej, drobnych artykułów AGD, prasę oraz podstawowy wybór akcesoriów motoryzacyjnych (ze względu na położenie przy trasie).

WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12556

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA