Sklep specjalistyczny może wygrać z delikatesami dzięki doradcy

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 12 maja 2009 10:13

W sklepach delikatesowych wybór win jest bardzo szeroki. Ale w ocenie Krzysztofa Majera, z sieci sklepów Galeria Wina tak duża liczba win oznacza, że znaczna ich część to wina niedobre. Otwiera to przestrzeń dla sklepów specjalistycznych, które stawiają na odpowiednią selekcję towaru i porady przy wyborze trunku.

- W sklepach Almy czy Piotra i Pawła win jest bardzo dużo. Tak dużo, że znaczna ich część jest niedobra. Bo przy takich ilościach nie jest możliwe, aby sprawdzić każde wino - mówi Krzysztof Majer. - W odróżnieniu do nich sklep specjalistyczny ma odpowiednią selekcję - dodaje.
- W Anglii czy Niemczech najlepsze specjalistyczne sklepy z winem mają w sumie po 120 win, przy czym ich asortyment ciągle się zmienia - zauważa.
Nasz rozmówca zwraca uwagę na to, że klienci często chcieliby mieć możliwość kupowania tych samych win, które już wcześniej spróbowali, i które przypadły im do gustu. - Ale to nie jest takie proste, bo każdy rocznik jest inny. Dziś klient kocha to wino, za rok może nie chcieć go pić - mówi.
Inną ważną różnicą między sklepem delikatesowym a specjalistycznym jest fachowe doradztwo. Według naszego rozmówcy Polacy cały czas mają ograniczoną wiedzę na temat wina i w sklepie potrzebują sprzedawcy, który będzie potrafił im pomóc. - Na szczęście dla nas na razie ani w Almie ani w Piotrze i Pawle go nie znajdą - podkreśla.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane