Sklep spożywczy może być skontrolowany bez zapowiedzi

Autor: Gazeta Prawna 16 lipca 2009 09:06

Sklepy spożywcze lub hurtownie z produktami żywnościowymi mogą być kontrolowane bez zapowiedzi. To wyjątek od zasady, zgodnie z którą przedsiębiorca powinien być powiadomiony o kontroli - czytamy w Gazecie Prawnej.

Generalnie przedsiębiorca powinien być powiadomiony o zamiarze przeprowadzenia kontroli. Kontrolę wszczyna się nie wcześniej niż po upływie 7 dni i nie później niż przed upływem 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli. Przewidziano jednak kilka przypadków, w których nie trzeba przedsiębiorcy informować o kontroli.

Na podstawie przepisów prawa wspólnotowego można skontrolować przede wszystkim artykuły spożywcze. Jedną z zasad tego systemu jest prowadzenie kontroli produktów spożywczych na wszystkich etapach produkcji oraz sprzedaży bez uprzedniej zapowiedzi.

Oznacza to, że mały, średni czy duży sklep lub też hurtownia mięsna, sklep rybny, osiedlowy sklep spożywczy czy hipermarket mogą być skontrolowane bez zapowiedzi. Takie kontrole bez zapowiedzenia stwarzają szansę na szybkie wykrycie nieprawidłowości - w tym przypadku - związanych z jakością artykułów spożywczych, które, jeśli nie spełniają wymagań bezpieczeństwa, mogą być bardzo groźne dla konsumentów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Anda 2009-08-21 19:00:00

  Nareszcie coś sensownego!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,80

 • Śr

  1,27

 • Min

  0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane