Sklep spożywczy przy stacji PKP może zarobić na biletach

Autor: dlahandlu.pl 2 listopada 2009 09:39

Dzięki zakorkowanym drogom sklep spożywczy położony w pobliżu stacji kolejowej w podwarszawskiej miejscowości zmienił główne źródło przychodów.

Główna część przychodów pochodziła ze sprzedaży napojów, piwa, owoców i warzyw. Sytuacja uległa zmianie kilkanaście miesięcy temu. Impulsem było rozpoczęcie kursowania „Szybkiej Kolei Miejskiej". Jest to przewoźnik kolejowy, konkurencyjny wobec PKP, działający w granicach aglomeracji warszawskiej. Niższe ceny biletów, możliwość przejazdu na tym samym bilecie warszawską komunikacją miejską, klimatyzowane pociągi, a przede wszystkim permanentne korki miały wpływ na zmianę sposobu podróżowania. Wielu kierowców zostawia swoje samochody w pobliżu stacji i jedzie do pracy koleją. Na tym zjawisku zyskał właściciel sklepu spożywczego.
- Podpisałem z Zarządem Transportu Miejskiego umowę na sprzedaż biletów jednorazowych i doładowań kart miejskich. Dziś stanowi to znaczny udział w przychodach mojego sklepu. Z doświadczenia wiem, że pociąg jest dobrym miejscem na lekturę. Dlatego niedawno rozpocząłem sprzedaż czasopism. Prasę dostarcza Kolporter. W najbliższych tygodniach planuję uruchomić punkt Lotto. Nie oznacza to, że artykuły spożywcze w moim sklepie zeszły na drugi plan. Poziom sprzedaży utrzymał się, a napojów nawet wzrósł - przekonuje właściciel sklepu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,37

  • Śr

    4,07

  • Min

    2,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane