Sklep sprzedający baterie pod marką własną będzie musiał się zarejestrować

Autor: dlahandlu.pl 26 sierpnia 2009 11:21

Pewna część firm handlowych prowadzi sprzedaż baterii pod własną marką lub wprowadza do obrotu baterie producentów markowych, które samodzielnie importuje lub dokonuje ich wewnątrzwspólnotowego nabycia. Ci wszyscy przedsiębiorcy z dniem 1 listopada br. mieć będą obowiązek rejestracji w nowym rejestrze, który zostanie utworzony w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska. Taki obowiązek wynika z nowej ustawy o bateriach i akumulatorach.

- Przedsiębiorcy, którzy już wcześniej zostali zarejestrowani jako wprowadzający do obrotu sprzęt elektryczny i elektroniczny, otrzymają dodatkowy symbol literowy do już posiadanego numeru rejestrowego - wyjaśnia Michał Korkozowicz, prezes spółki Reba Organizacja Odzysku S.A.


Obowiązek rejestracji nie dotyczy natomiast tych przedsiębiorców prowadzących placówki handlu detalicznego i hurtowego, którzy sprzedają wyłącznie baterie już wcześniej wprowadzone do obrotu przez kogoś innego - bez względu na to, czy prowadzą zbiórkę baterii zużytych.
Numery rejestrowe będą przez wprowadzających obligatoryjnie umieszczane na fakturach i innych dokumentach związanych z obrotem bateriami i akumulatorami. - To rozwiązanie pozwoli także pracownikom placówek handlowych na szybkie sprawdzenie rzetelności danego przedsiębiorcy (dostawcy baterii lub akumulatorów), czy jest on zarejestrowany w GIOŚ, a więc czy współuczestniczy w budowie krajowego systemu selektywnego zbierania i recyklingu baterii i akumulatorów przenośnych - uważa Michał Korkozowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,29

  • Śr

    1,65

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane