Sklep znalazł sposób na złodziei

Autor: Dziennik Łódzki 9 lipca 2009 11:54

Właściciele sklepu Żabka w Zduńskiej Woli wywieszają portrety osób, które podpadły ekspedientkom. Walczą w ten sposób z plagą kradzieży i chamstwa. Pod fotografiami, wykonanymi przez sklepowy monitoring, widnieje napis "tych klientów nie obsługujemy". To pomysł właściciela sklepu, który nie mógł sobie poradzić z uciążliwymi klientami - czytamy w Dzienniku Łódzkim.

- Klienci, którzy tylko patrzą, jak coś ukraść, zdarzają się nagminnie. Nie brakuje również agresywnych osób. Nie pomaga ani policja, ani monitoring. Sprawę załatwia za to wystawka zdjęć tych osób - mówi nam ekspedientka. Przedstawiciele "Żabki" przekonują, że zdjęcia niechcianych klientów zamieszczone zostały bez wiedzy dyrekcji spółki. - To marginalny przypadek. Nie stosujemy takich metod - mówi Jacek Spychała, rzecznik firmy. Spółka nakazała usunięcie zdjęć z witryny.

Krzysztof Ozdoba, współwłaściciel sieci sklepów spożywczych w regionie, obliczył, że na drobnych kradzieżach tracił miesięcznie kilkadziesiąt tysięcy zł. Złodzieje kombinowali tak, żeby w przypadku wpadki nie trafić za kratki. - Kradną towar o wartości góra 250 zł. W sądzie grodzkim mogą zostać ukarani za wykroczenie. Dostaną grzywnę lub prace społeczne, i dalej będą kraść - opowiada Ozdoba.

Bezsilność zmusiła go do wywieszania zdjęć złodziei. Klienci o lepkich rękach zaczęli szerokim łukiem omijać jego sklepy. Straty, które sięgały nawet 3 proc. obrotu, zmalały niemal do zera.

Szkopuł w tym, że sklepikarze w obronie swoich interesów sami łamią prawo. Według profesora Stefana Lelentala, karnisty z Uniwersytetu Łódzkiego, wizerunek nawet nieuczciwego klienta jest dobrem osobistym i podlega ochronie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    8,15

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane