Sklepikarze mniej zarobią na kolejnych doładowaniach

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 15 września 2009 10:59

Radykalna obniżka prowizji wymuszona we wrześniu przez operatora sieci Plus na sprzedawcach skłoniła operatorów sieci Era i Orange do podjęcia negocjacji z hurtownikami - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Z informacji DGP wynika, że od lutego 2010 r. do podziału między detalicznych i hurtowych sprzedawców doładowań telefonów na kartę Polkomtelu będzie ok. 40 gr z każdych 10 zł zapłaconych przez klienta. Dziś jest to 60-70 gr, a jeszcze w sierpniu był to co najmniej 1 zł.


Detaliści boją się obniżek marż, bo to oni najbardziej je odczuwają. - Marże spadły już w marcu - mówi DGP pan Marek, właściciel kiosku.
Inny z naszych rozmówców twierdzi, że sprzedawcy detaliczni nie będą na nich zarabiać. Teraz mogą liczyć na 2-3 proc. marży.
Ci, którzy mają wysokie obroty z doładowań, nie ponoszą kosztów dzierżawy terminalu. W efekcie dziś mogą liczyć nawet na 8-proc. marże. Po najbliższej obniżce nie będzie to zapewne więcej niż 4 proc.
Jednak na zrezygnowanie z doładowań kioskarze nie mogą sobie pozwolić, tak jak nie mogą zrezygnować ze sprzedaży biletów. - Doładowania, bilety i gazety przyciągają klientów - mówi właściciel kiosku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,60

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane