Sklepikarze oszczędzają na szkoleniach

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 14 października 2009 09:08

Sklepikarze oszczędzają na szkoleniach

Wielu handlowców wciąż niechętnie uczestniczy w szkoleniach. Bardziej wierzą bowiem w zdolności indywidualne niż w siłę wiedzy. Paradoksalnie, najrzadziej ze szkoleń korzystają właściciele małych sklepów, bezpośrednio uzależnieni od osiąganych dochodów.

Natomiast największą wagę do podnoszenia wiedzy przez sprzedawców przywiązują firmy korporacyjne. - Być może w wielkich sieciach wykorzystujących wiele danych do analizy kosztów i zysków, zależność pomiędzy liczbą szkoleń a wynikami w sprzedaży jest bardziej widoczna - zastanawia się Małgorzata Wirecka - Zemsta, doradca w Kolporterze.
Według niej zdarza się także, że ludzie na sytuacje szkolenia patrzą raczej z punktu widzenia obawy przed oceną niż możliwości nauczenia się nowych metod czy technik pracy. - Jest to oczywiście podejście niesłuszne - niedostrzeganie słabości lub wad nie spowoduje, że one znikną. Znikną tylko wtedy, kiedy podejmiemy w tym celu świadomy wysiłek - zauważa.
W jaki sposób patrzą na ten problem sami handlowcy? Przede wszystkim przez pryzmat kosztów. - Wkupienie dla mnie czy mojego pracownika udziału w szkoleniu kosztuje przynajmniej kilkaset złotych, co jest znaczącą kwotą jak na nasz budżet. Dlatego stawiamy raczej na naukę przez praktykę - mówi nam właściciel niewielkiego sklepu samoobsługowego. - Oprócz tego obecność na szkoleniu powoduje konieczność wypełnienia po tej osobie miejsca w sklepie a to oznacza kolejne wydatki - -dodaje. Rozwiązaniem mogą być szkolenia organizowane w miejscu prowadzenia działalności, co oferują niektóre firmy działające na rynku. - Owszem mieliśmy takie propozycje, jednak nie zdecydowaliśmy się na zorganizowanie szkolenia właśnie ze względu na koszty - twierdzi nasz rozmówca.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    27,40

  • Śr

    17,20

  • Min

    11,98

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane