Sklepikarze szukają oszczędności w tańszych hurtowniach

Autor: Agnieszka Jakubiak, dlahandlu.pl 17 czerwca 2009 09:18

Sklepikarze szukają oszczędności w tańszych hurtowniach

Zachowania konsumentów poszukujących coraz tańszych produktów skłaniają właścicieli sklepów osiedlowych do podążania za ich gustami i szukania coraz tańszych dostawców.

- Obecnie biorę z hurtowni ściśle określoną ilość towaru. Przed kryzysem kupowałem całe palety i miałem pewność, że towar zejdzie. Obecnie takiej możliwości nie ma, ponieważ klienci ograniczają wydatki na produkty spożywcze i nie kupują na tak zwany zapas - mówi Wacław Przybyłek, właściciel pawilonu spożywczego w Zielonej Górze.

Przy braku zmian cen produktów, sklepikarze poszukują tańszych dystrybutorów i hurtowni. Cięć budżetowych poszukuje się w oszczędnym oświetleniu i środkach czystości. Wielu sklepikarzy, gwarancję opłacalności utrzymywania biznesu zawdzięcza sprzedaży używek, których spadku przychodów nie zauważa się w dobie kryzysu. - W swoim sklepie sam jestem szefem, pracownikiem i sprzątaczką przez co obniżam swoje koszty. Pozwali mi to utrzymać się na rynku. Przez cały czas myślę, jakie podjąć działania, by w dalszym ciągu móc w obecnych czasach funkcjonować - dodaje Wacław Przybyłek.

Sklepy starają się poszukiwać dodatkowych przychodów we wprowadzaniu usług takich jak doładowania telefonów, prowadzenie kolektur lotto, itp.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,50

  • Śr

    4,80

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane