Sklepy będą mogły zarobić na działaniach reklamowych firm

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 25 grudnia 2009 23:27

Najwięksi producenci kosmetyków, artykułów spożywczych i chemii gospodarczej coraz więcej wydawać będą na promocję w miejscach sprzedaży, kosztem budżetów telewizyjnych - donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Coraz więcej koncernów wynajmuje firmy, zajmujące się marketingiem w sklepach i centrach handlowych, które obmyślają sposób na promocję wtedy, kiedy najłatwiej przekonać klienta - podczas robienia przez niego zakupów.

Marketing w miejscu sprzedaży to coraz chętniej wybierany sposób na promocję przez zagraniczne koncerny. Procter & Gamble, producent takich produktów jak Vizir i Head & Shoulders, tegoroczne wydatki na reklamę telewizyjną w Polsce zmniejszył - jak wynika z danych AGB Nielsen Media Research - aż o 22 proc. Obcięte pieniądze zostały przeznaczone na inne formy promocji. Zdaniem branżowego magazynu Media & Marketing koncern przesuwa pieniądze z mediów do handlu. Sklepy za organizowane eventów promocyjnych rozliczają się z producentami, a także zyskują na zwiększeniu sprzedaży reklamowanego produktu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane