Sklepy coraz częściej kupują gotową dokumentację HACCP

Autor: Marcin Szczepański, dlahandlu.pl 5 sierpnia 2009 09:08

Sklepy coraz częściej kupują gotową dokumentację HACCP

Z ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia oraz dyrektywy Parlamentu Europejskiego w sprawie higieny środków spożywczych wynika obowiązek posiadania przez sklepy spożywcze dokumentacji systemu HACCP oraz GHP/GMP. Z naszych informacji wynika, że zgromadzenie niezbędnych dokumentów sklepy coraz częściej powierzają specjalistycznym firmom.

- Dotychczas pakiet „Sklep Spożywczy" obejmujący niezbędną dokumentację dla tego typu działalności wdrożyliśmy już w liczbie około 1270. Pakiet cieszy się dużą popularnością ponieważ składa się z kompletu dokumentacji systemów jakości wymaganych podczas kontroli inspektorów sanitarnych w przedsiębiorstwach handlowych - mówi nam Michał Cierpiałowski z firmy Quality Assurance Poland.
- Naszymi klientami są podmioty działające w handlu żywnością tj. sklepy spożywcze z tradycyjną sprzedażą, sklepy samoobsługowe oraz markety. Pakiet ten nie jest przeznaczony dla sklepów wielkopowierzchniowych typu super- i hipermarkety. Główną grupą zainteresowanych dokumentacją pakietu są pojedyncze sklepy, co związane jest z preferencyjną ceną oraz zakresem opracowanej dokumentacji - dodaje nasz rozmówca.

Cena pełnego pakietu wynosi 450 zł netto. Jak zapewnia przedstawiciel QAP jego zawartość można jednak dowolnie dostosowywać w zależności od potrzeb. - Najprostsza wersja pakietu to wydatek rzędu 250 zł. Cena zależy jednak przede wszystkim od rodzaju działalności, która określa jakie dokumenty będą wymagane - dodaje.
W skład pakietu wchodzi ponad 40 gotowych dokumentów wraz z opracowaną Księgą HACCP, które są dostosowane indywidualnie dla punktów handlowych, sklepów spożywczych, kiosków, delikatesów, i innych podmiotów obracających środkami spożywczymi. Ponadto dokumentacja ta objęta jest 6 miesięczną gwarancją umożliwiającą otrzymanie bezpłatnie zaktualizowanej księgi na wypadek zmian w przepisach prawnych.

- W chwili obecnej wdrażamy i doskonalimy systemy jakości w sieci marketów Billa oraz przygotowujemy dokumentację HACCP/GHP/GMP dla sieci Intermarche. Systematycznie wdrażamy też dokumentację systemu HACCP u indywidualnych odbiorców - małych i średnich sklepów spożywczych - twierdzi Mariusz Cierpiałowski.
Wśród klientów firmy znajdują się również takie podmioty jak olsztyński Lewiatan Orbita czy Detal Koncept (operator sieci Milea i Groszek).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2018-01-18 15:08:41

  stworzenie dokumnetacji HACCP nie jest aż tak bardzo skomplikowane, żeby nie można było sobie poradzić z tym samemu. W internecie jest bardzo wiele poradników jak to zrobić od A do Z. Bardzo fajny poradnik jest na stronie Unilever. Wg autora poradnika jest 7 zasad HACCP czyli siedem etapów które musimy przejść żeby stworzyć idealną dokumentacje.

 • Marcin 2017-05-08 19:40:42

  Szczerze odradzam "gotowce"!  jak mogę coś polecić to tylko dokumenty-haccp.pl to najlepsze miejsce gdzie można nabyć dedykowaną księge HACCP dla każdego biznesu. Oferta obejmuje księgę HACCP, księgę GHP GMP, dostosowanie dokumentacji, a termin realizacji jest bardzo szybki. • Sławek 2016-08-11 15:27:19

  Też skorzystałem z gotowca, ale ja tym razem kupiłem w BHPEX, w cenie dostosowali mi dokumentację do zakładu

ZOBACZ WSZYSTKIE (10)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,49

 • Śr

  3,41

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane