Sklepy Eko w ulotkach będą promować jedzenie ryb

Autor: dlahandlu.pl 28 września 2009 12:16

Grupa EKO Holding, właściciel sieci supermarketów EKO, podpisała porozumienie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie promowania ryb i produktów rybnych we wszystkich sklepach EKO.

EKO Holding zobowiązało się do umieszczania w swoich materiałach reklamowych i marketingowych hasła „Ryba wpływa na wszystko" oraz logotypu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jak podał Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, w 2008 r. przeciętny Polak zjadł 13,5 kg ryb. To bardzo słaby wynik w porównaniu z innymi krajami Europy, w których konsumuje się dwa, a nawet trzykrotnie więcej ryb.
Według lekarzy każdy z nas powinien zjadać jedną bogatą w tłuszcz rybę co najmniej raz w tygodniu.
Ryby najbardziej korzystne dla zdrowia to: łosoś, makrela, śledź, halibut, szprot, węgorz, sardynka. Najlepiej jeść ryby gotowane (zwłaszcza na parze) lub pieczone.

Kampania edukacyjna „Ryba wpływa na wszystko" trwa w Polsce od połowy czerwca i ma zachęcać do zmiany nawyków żywieniowych. Jest finansowana ze środków Unii Europejskiej.

W skład Grupy Eko Holding wchodzi 220 sklepów Eko, 431 sklepów Rabat sp. z o.o., objętych umowami franszyzowymi. Do Grupy EKO należy również Polska Grupa Drogeryjna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane