Sklepy górnicze mają problem z uzyskaniem zapłaty za bony

Autor: Dziennik Zachodni 13 sierpnia 2009 11:48

Właściciele sklepów "górniczych" narzekają, że Katowicki Holding Węglowy nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań i nie oddaje pieniędzy za zrealizowane bony. To oznacza dla handlowców bankructwo. Z kolei w KHW twierdzą, że ze sklepikarzami źle się współpracuje i rozważają możliwość odejścia od bonów - podaje Dziennik Zachodni.

- Holding zalega mi za cztery miesiące z płatnościami. To ok. 200 tys. zł. Za kwiecień pieniądze dostaję dopiero w sierpniu. Jakoś sobie radzę, ale pozostali przestają przyjmować bony i wycofują się z interesu - mówi Piotr Tasarz, właściciel sklepów przy kopalniach "Murcki" w Katowicach i "Wesoła" w Mysłowicach.
Dawniej w okolicy kopalni "Murcki" bonami można było płacić w kilku sklepach. Został jeden.


- Co jakiś czas pojawiają się trudności w porozumiewaniu się z tymi placówkami co do terminu rozliczeń. Rozważamy ewentualność odejścia od bonów - zapowiada rzecznik.
Bony żywnościowe przyznawane są na podstawie Kodeksu Pracy, którego przepisy zobowiązują pracodawcę do zapewnienia pracownikom, zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych, nieodpłatnych posiłków regeneracyjnych. Takie dawniej podawano na kopalnianych stołówkach, z czasem wprowadzono bony. Jeden jest warty ok. 14 zł i przyznawany za przepracowaną dniówkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,65

  • Śr

    11,94

  • Min

    9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane