Sklepy internetowe nie będą mogły sprzedawać papierosów

Autor: PAP 11 lutego 2010 11:14

Projekt ustawy antynikotynowej, dyskutowany w Sejmie wprowadza zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych przez internet, umożliwia zaś produkcję i wprowadzanie do obrotu tzw. e-papierosów.

Sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się poprawkami do projektu ustawy ograniczającej palenie tytoniu w miejscach publicznych. Projekt wzbudza w Sejmie spore emocje.

Projekt, autorstwa sejmowej komisji zdrowia, popierany przez rząd, wprowadza całkowity zakaz palenia w wielu miejscach publicznych, m.in. barach, restauracjach, dyskotekach, środkach transportu publicznego (autobusach, busach, taksówkach, służbowych samochodach), szpitalach i ośrodkach zdrowia, zakładach pracy, na przystankach komunikacji publicznej, publicznych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci (np. na plażach).
Zgodnie z projektem za palenie w niedozwolonym miejscu groziłby mandat w wysokości 500 zł. Za nieoznaczenie lokalu czy pojazdu informacją o zakazie palenia - kara grzywny 5000 zł. 

Klub Lewicy, który jest przeciwny uchwaleniu tej ustawy, zapowiedział zgłoszenie poprawki znoszącej zakaz palenia w miejscach publicznych. Zgodnie z tą propozycją palić można byłoby tak jak dotychczas - w wydzielonych pomieszczeniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane