PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Sklepy mają problem z odbiorem makulatury

Autor: Radosław Wałkuski, dla handlu.pl 7 kwietnia 2009 08:59

Sklepy mają problem z odbiorem makulatury

Od kilku miesięcy wyraźnie pogorszyły się warunki na jakich firmy recyklingowe odbierają makulaturę ze sklepów. Wcześniej za odbiór papieru można było uzyskać dodatkowe pieniądze, obecnie usługa wykonywana jest za darmo lub trzeba nawet do niej dopłacać.

- W ubiegłym roku firma, która odbierała od nas papier płaciła za to. Trzy miesiące temu sytuacja się zmieniła - za oddaną makulaturę przestaliśmy dostawać pieniądze. Widać też, że obecnie mniej firm jest w ogóle zainteresowanych świadczeniem takiej usługi - mówi Grzegorz Mierzejewski, wiceprezes rzeszowskiej sieci sklepów Jedynka.


Podobne spostrzeżenia ma Wojciech Śliwa, prezes sieci delikatesów Paleo. - Nastąpił olbrzymi wzrost cen wywozu makulatury. Dawniej można to było mieć za darmo albo dostać jakieś grosze. Od listopada płacimy od 20 do 35 groszy za kilogram makulatury - mówił kilka dni temu Wojciech Śliwa.


Przyczyną gorszych warunków odbioru makulatury jest kryzys, który mocno dotknął przemysł papierowy. - Na jesieni sytuacja dość gwałtownie się pogorszyła. - Ceny gotowego wyrobu w papierniach bardzo mocno spadły. Aby obniżyć koszty papiernie odbierają makulaturę po znacznie niższej cenie - mówi Rafał Witkowski, specjalista ds. handlowych w szczecińskiej firmie Tom, która między innymi zajmuje się skupem makulatury. - Warunki odbioru makulatury zależą od wielu czynników - między innymi od lokalizacji. W sprzyjających warunkach sieć sklepów może u nas liczyć na zarobek ze sprzedaży surowca - zapewnia Witkowski.

Z powodu złej sytuacji w sektorze produkcji papieru niektóre firmy, na przykład śląski Olmet, w ogóle przestały skupować makulaturę. - Na jesieni ceny makulatury znacznie spadły i okazało się, że do interesu trzeba dopłacać. Odeszliśmy więc od tej części naszej działalności - mówi Karolina Grocholewska. - Tym bardziej, że składowanie makulatury wiąże się z dodatkowymi kosztami - papier w przeciwieństwie do metalu musi być dobrze zabezpieczony przed zawilgoceniem - wyjaśnia pracownik Olmetu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Piotr 2014-09-23 16:16:48

  Odbiorę każdą ilośc makulatury z Warszawy i okolic.  piotrai85@wp.pl

 • kasia 2014-04-11 16:19:56

  my chętnie odbierzemy makulaturę ze sklepów na terenie warszawy i okolic i chętnie za nią zapłacimy.

  liczymy na dłuższą współpracę

  zapraszam

  kasia.s3@onet.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane