Sklepy mają swoje sposoby na mole spożywcze

Autor: dlahandlu.pl 18 marca 2010 10:25

W sklepach i magazynach pojawiają się różne insekty. Dość często są tzw. "mole spożywcze". Szkodliwe są gąsienice tych motyli, które zjadają i zanieczyszczają produkty żywnościowe. Mały rozmiar larw pozwala im przedostać się przez szczeliny i szpary do produktów, które, jak nam się wydaje, są nawet bardzo dobrze opakowane. Zagrożone są m.in.: kasze, makarony, suszone owoce, orzechy.

- Jeśli na opakowaniu zostanie znaleziony pojedynczy szkodnik, całego transportu produktów nie należy przyjmować do sklepu i natychmiast zwrócić do producenta. Gąsienice poszukują miejsc do przepoczwarczenia. Mogą to być różnego rodzaju zagięcia, wklęśnięcia i szpary w opakowaniach. Dlatego należy regularnie przeglądać magazyny - informuje pracownik firmy zajmującej się zwalczaniem insektów.

Jeśli stwierdzone zostanie występowanie szkodników w sklepie. Produkt, a nawet całą partię produktu, należy odizolować od innych towarów wystawionych na półkach i zniszczyć. - Sąsiednie partie, chociaż nie są zajęte przez szkodnika, należy umieścić w niskiej temperaturze na kilka dni. W przypadku gdy produkty nie nadają się do zamrożenia należy je umieścić w chłodnym miejscu i dopiero po dokładnym zbadaniu, że nie zawierają szkodników, ani ich śladów, partię towaru można ponownie przeznaczyć do sprzedaży - informuje specjalista.

Od dokładnej inspekcji miejsca, w którym znaleziono produkt zaatakowany przez szkodnika, zależy sukces chemicznego zabiegu dezynsekcyjnego.  - Podczas inspekcji należy zwrócić szczególną uwagę na szpary i "plecy" półek, na dolne powierzchnie półek i gondoli sklepowych lub magazynowych. Sprawdzić należy też opakowania produktów długo zalegających np. na wystawie - informuje ekspert.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ryszard Wilczek 2012-01-25 13:57:25

  Wczoraj po południu przekonałem się, że ten artykuł jest jak najbardziej prawdziwy. cały karton makaronu do wyrzucenia. szkoda że za późno do Was trafiłem. zabieram się za sprawdzanie mąki. owady są groźne nawet zimą. RW

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,26

 • Śr

  4,23

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane