Sklepy mogą organizować loterie, w których udział uzależniony jest od zakupów

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 15 stycznia 2010 11:48

Oferowanie klientom udziału w loterii po kupieniu określonej ilości towarów nie stanowi nieuczciwej praktyki rynkowej - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE - podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Wyrok zapadł w związku z niemiecką kampanią promocyjną sklepów Plus nazwaną ‘Twoja szansa na milion". Polegała ona na tym, że klienci byli zachęcani do kupowania produktów sprzedawanych w sklepach Plus, w celu zbierania punktów. Zebranie 20 punktów umożliwiało bezpłatne wzięcie udziału w loterii. Stowarzyszenie d.s. Nieuczciwej Konkurencji zakazało tej praktyki.


Sprawa trafiła do Trybunału w Luksemburgu, który stwierdził, że przepisy krajowe są sprzeczne z dyrektywą unijna o nieuczciwych praktykach rynkowych. Trybunał zwrócił uwagę, że kampanie promocyjne uzależniające bezpłatny udziału konsumenta w loterii od nabycia określonej ilości towarów lub usług stanowią działania handlowe, które wpisują się w strategię firmy. Działania te zmierzają do zwiększenia sprzedaży towarów i są objęte zakresem dyrektywy unijnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,46

  • Min

    2,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane